Automation of technological and business processes

ISSN-print: 2312-3125
ISSN-online: 2312-931X
ISO: 26324:2012
Архiви

Веб технології в smart бібліотеці

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

І. І. Зінченко
О. О. Шершун
А. Г. Іванова

Анотація

Розглянута проблема неправильного та застарілого трактування діяльності бібліотеки, а також її позиціонування у сучасному світі. Складена інформаційна модель майбутнього програмного забезпечення, тобто ціль та засоби, якими система може оперувати для досягання цієї цілі та, що саме вимагають ці засоби, щоб їх можна було використовувати. За результатами дослідження, для систематизації сучасного уявлення про бібліотеку, було вирішено впроваджувати стандарт Library 3.0, який, в свою чергу, відповідає за модернізацію форми надання послуг бібліотекою за використанням таких технологій, як семантична мережа, хмарові сервіси, мобільні пристрої, у діяльність науково-технічної бібліотеки. Library 3.0 – це стандарт, який відповідає за електронну систематизацію сервісів, що забезпечують життєву діяльність академічної бібліотеки на основі комунікації між підрозділами та користувачем. На даний момент, це є найбільш захоплюючим досягненням у області наукових досліджень та розвитку бібліотек закладів вищої освіти, оскільки представлений стандарт підкреслює контекст, а не тільки засіб надання інформаційних послуг. Було проведено ретельний аналіз на підставі діючих методологій та підходів для створення концептуальної моделі проекту, основних принципів та засад розробки програмного продукту, допоміжних параметрів та засобів для досягнення бажаного результату, аналітичних дані. Був розроблений веб-ресурс для представлення Науково-технічної бібліотеки ОНАХТ за принципами Library 3.0 з урахуванням новітніх можливостей Web 2.0.

Ключові слова:
Library 3.0, Web 2.0, веб-ресурс, HTML5, CSS, API, програмне забезпечення, сучасні технології, науково-технічна бібліотека, розробка програмного продукту, діджіталізація, JSON

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Зінченко, І. І., Шершун, О. О., & Іванова, А. Г. (2020). Веб технології в smart бібліотеці. Automation of Technological and Business Processes, 12(1), 4-11. https://doi.org/10.15673/atbp.v12i1.1696
Розділ
ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ І ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ

Посилання

Moldovyan N.A. Workshop on public key cryptosystems. SPb.: BHV-Petersburg, 2007. 304 p .
Kharin Yu.S., Bernik V.I., Matveev G.V., Agievich S.V. Mathematical and computer foundations of cryptology: Textbook. M.: New knowledge, 2003. 382 p.
Ferguson N., Schneier B. Practical cryptography: Tran. from English. M.: Publishing. The Williams House, 2005. 424 p.
Osipyan V.O., Osipyan K.V. Cryptography in tasks and exercises. M.: Helios ARV, 2004. 144 p.
Zubov A.Yu. Cryptographic methods of information protection. Perfect ciphers: Textbook. allowance. M.: Helios ARV, 2005. 192 p.
Mao, Wenbo. Modern cryptography: theory and practice: Trans. from English. M: Publ. Williams House, 2005. 768 p.
Koblitz N. The course of number theory and cryptography. M., 2001.
Kapitonova Yu.V., Krivoy S.L., Letichevsky A.A., Lutsky G.M. Lectures on discrete mathematics. SPb.: BHV-Petersburg, 2004. 624 p.
Shangin V.F. Information security of computer systems and networks. Publisher: Forum, 2007. 416 p.
Stollings W. Cryptography and network protection. Principles and practice. Publishing House of Dialectics, 2001. 672 p.