Grain Products and Mixed Fodder’s

ISSN-print: 2313-478X
ISSN-online:
ISO: 26324:2012
Архiви

ОЦІНКА ЗООТЕХНІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІКОРМІВ-КОНЦЕНТРАТІВ ДЛЯ КОНЕЙ

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Б.В. ЄГОРОВ
О.Г. ЦЮНДИК
І.С. ЧЕРНЕГА
В.П. ФЕДОРЯКА

Анотація

У статті проаналізовано сучасний стан конярства в Україні. Конярство розвивається за наступними напрямками: продуктивне, спортивне, племінне. Розвиток конярства – це пошук шляхів правильної годівлі, яка заснована на знанні анатомічних і фізіологічних особливостей коней, потребах коней в енергії, протеїні, клітковині, мінеральних речовинах і вітамінах, кількість яких залежать від живої маси, фізіологічного стану, породи та інших факторів. Розглянуто ринок вітчизняного виробництва комбікормів-концентратів для коней. Низький відсоток виробництва комбікормів для коней пов’язаний з нестабільним попитом і складністю розведення коней. Збільшення обсягів вітчизняного виробництва комбікормів для коней дозволить розширити асортимент ринку і скоротити імпорт закордонних комбікормів та кормових добавок. Необхідно удосконалювати технології використовуючи теплову обробку сировини для покращення санітарної якості готової продукції. Розраховано рецепти комбікормів-концентратів для спортивних коней. Основними видами сировини для коней є зернова, мучниста, мінеральна, макухи та шроти, трав’яна мука, соєва оболонка, премікси. Отримані рецепти шляхом гранулювання при тиску пари 0,2...0,3 МПа, температурі +70…80 °С та вологості 16,0…18,0 % відповідають нормам годівлі спортивних коней. Розглянуто поетапну схему виробництва гранульованих комбікормів-концентратів для коней. Наведено етапи очищення, подрібнення, дозування зернової та незернової сировини, змішування їх суміші, гранулювання та охолодження гранул. Отримано дослідну партію гранульованого комбікорму-концентрату для годівлі спортивних коней за розробленою технологією. Встановлено високу зоотехнічну ефективність комбікорму-концентрату для спортивних коней. Показано результати біохімічних показників крові за основними показниками. Застосування розробленого гранульованого комбікорму-концентрату з додаванням екструдованої кормової добавки для коней не погіршує їх фізіологічного стану, спортивних характеристик та біохімічних показників крові.

Ключові слова:
конярство,, поголів’я,, комбікорм-концентрат,, рецепт комбікорму,, зоотехнічна ефективність,, жива маса,, біохімічні показники

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
ЄГОРОВ, Б., ЦЮНДИК, О., ЧЕРНЕГА, І., & ФЕДОРЯКА, В. (2018). ОЦІНКА ЗООТЕХНІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІКОРМІВ-КОНЦЕНТРАТІВ ДЛЯ КОНЕЙ. Grain Products and Mixed Fodder’s, 18(3). https://doi.org/10.15673/gpmf.v18i3.1079
Розділ
КОРМИ, ЯКІСТЬ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ТВАРИННИЦТВО

Посилання

1. Гопка, Б.М. Нетрадиційне конярство [Текст] : Навч. посібник / Б.М. Гопка, В.Д. Судай, В.Є. Скоцик. – К.: Вища освіта, 2008. – 191 с.
2. Федотов, П.А. Коневодство [Текст] / П.А. Федотов. – М.: Агропромиздат, 1989. – 271 с.
3. Єгоров, Б.В. Особливості переробки яблучних вичавків при виробництві комбікормів для коней [Текст] / Б.В. Єгоров, О.Є. Воєцька, О.Г. Цюндик // Зернові продукти і комбікорми. – 2016. – Vol. 62. – I. 2. – P. 33-38.
4. Баланс кормів в Україні за 2010 рік [Текст] // Зернові продукти і комбікорми. – 2011. – №3 (43). – С. 28-33.