Scientific Works

ISSN-print: 2073-8730
ISSN-online:
ISO: 26324:2012
Архiви

ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АДСОРБЦІЙНИХ ХОЛОДИЛЬНИХ УСТАНОВОК НА ОСНОВІ КОМПОЗИТНИХ АДСОРБЕНТІВ «СИЛІКАГЕЛЬ – НАТРІЙ СУЛЬФАТ» ТА «СИЛІКАГЕЛЬ – НАТРІЙ АЦЕТАТ»

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Олена Анатоліївна Бєляновська, канд.техн.наук, доцент
https://orcid.org/0000-0003-1873-4574
Григорій Миколайович Pustovoy
Михайло Порфирович Сухий, канд.техн.наук, професор
https://orcid.org/0000-0002-3906-4592
Костянтин Михайлович Сухий, д-р.техн.наук, професор
https://orcid.org/0000-0002-4585-8268
Роман Дмитрович Литовченко, аспірант
https://orcid.org/0000-0002-1725-2138

Анотація

Оцінено експлуатаційні характеристики адсорбційних холодильників на основі композитних адсорбентів «силікагель – натрій сульфат» та «силікагель – натрій ацетат». Показано основні характеристики адсорбентів, що впливають на конструкційні характеристики адсорбційного холодильного пристрою. Розроблено метод визначення конструкційних та експлуатаційних характеристик адсорбційного холодильника. Підтверджено, що основними факторами, що впливають на масу адсорбенту, є максимальна адсорбція та кількість теплоти, яке необхідно відвести від холодильної камери протягом доби. Переваги композитів "солі в пористій матриці силікагелю" показано порівняно з традиційними силікагелями та цеолітами. Порівняно експлуатаційні параметри адсорбційних холодильних установок на основі композитів «силікагель – натрій сульфат» та «силікагель – натрій ацетат». Запропоновано методику розрахунку для визначення конструктивних та експлуатаційних характеристик. Запропонована методика включає розрахунок кількості теплоти, яке необхідно відвести від холодної камери протягом доби, маси води, маси адсорбенту, теплоти, яка необхідна для регенерації адсорбенту, обчислення площі поверхні сонячного колектора, теплоти, яку підведено за допомогою сонячного колектора і експлуатаційний холодильний коефіцієнт. Порівняно ефективність процесів експлуатації адсорбційних холодильників на основі композитів "силікагель – натрій сульфат " та "силікагель – натрій ацетат". Визначено співвідношення між складом адсорбенту та конструкцією та експлуатаційними параметрами. Встановлено, що поверхня сонячного колектора становить 9,46 - 9,93. Найбільші експлуатаційні холодильні коефіцієнти 0,358 та 0,368 виявлені для пристроїв на основі композитів, що містять, мас. %: силікагель - 20 та сіль (сульфат натрію або ацетат натрію) - 80. Встановлено вплив метеорологічних умов на експлуатаційний холодильний коефіцієнт адсорбційного холодильника. Більш висока ефективність адсорбційних холодильних пристроїв на основі композитів "силікагель – натрій ацетат " пояснено меншими значеннями температури регенерації, що призводить до зниження теплоти регенерації. Результати досліджень можуть бути використані для розробки адсорбційних холодильних пристроїв для побутових потреб та складських приміщень.

Ключові слова:
адсорбційний холодильник, композитний адсорбент, холодильний коефіцієнт

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Бєляновська, О., PustovoyГ., Сухий, М., Сухий, К., & Литовченко, Р. (2019). ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АДСОРБЦІЙНИХ ХОЛОДИЛЬНИХ УСТАНОВОК НА ОСНОВІ КОМПОЗИТНИХ АДСОРБЕНТІВ «СИЛІКАГЕЛЬ – НАТРІЙ СУЛЬФАТ» ТА «СИЛІКАГЕЛЬ – НАТРІЙ АЦЕТАТ». Scientific Works, 83(2). https://doi.org/10.15673/swonaft.v2i83.1514
Розділ
Статьи