Scientific Works

ISSN-print: 2073-8730
ISSN-online:
ISO: 26324:2012
Архiви

ВИКОРИСТАННЯ ДЕКСТРАНУ В ЛАМЕЛЯРНИХ КОСМЕТИЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Світлана Леонтіївна Колесніченко, канд.техн.наук, доцент
http://orcid.org/0000-0002-8752-053X
Анатолій Тимофійович Безусов, д-р.техн.наук, професор
http://orcid.org/0000-0002-0690-2406

Анотація

Анотація. Метою статті було обгрунтування розробки рецептури та технології приготування ламелярного емульсійного косметичного крему по догляду за шкірою тіла та обличчя. В якості біологічно активного компоненту, який включено як активний агент до складу крему,  було використано окислений декстран. Спосіб одержання окисленого декстрана включає отримання мікробного декстрана на сахарозних субстратах з використанням бактерій Leuconostoc mesеnteroides в концентраціях 5…10% з молекулярною масою 40…75 кДа та послідуючою обробкою пероксидом водню  до концентрацій в розчині 5…7% при температурі (92…97)оС   протягом 1 години. Декстран виділяли з ферментованої суміші етанолом, висушували. Аналізували вихід декстрана та його молекулярну масу віскозиметричним методом. Кількість альдегідних груп в окисленому декстрані визначали  по реакції 2,3,5 трифеніл тетразолієм хлоридом з утворенням червоного барвника формазану.


На базі наноструктурованої лецитинової композиції, яка включає лецитин сої, воду мінеральну і  рослинні олії (оливкову та рижію посівного), при додаванні окремими фазами розчину окисленого декстрану та суміші масла кокоса і какао було розроблено рецептуру та технологію приготування ламелярного косметичного крему Anti-age направленості.


Експериментальним шляхом за допомогою поляризаційної мікроскопії було виявлено, яку максимальну кількість декстрану можливо додати в рецептуру з врахуванням збереження ламелярної (рідкокристалічної)  структури емульсійного крему. Наведено мікрофотографії у поляризаційному світлі наноструктурованої основи та одержаного крему, що підтверджують наявність ламелярної структури. Визначено органолептичні та фізико-хімічні показники, мікробіологічну безпечність розробленого ламелярного косметичного крему з окисленим декстраном за догляду за шкірою тіла та обличчя.

Ключові слова:
лецитин, окислений декстран, ламелярна емульсія, косметична композиція, Anti-age косметика

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Колесніченко, С., & Безусов, А. (2019). ВИКОРИСТАННЯ ДЕКСТРАНУ В ЛАМЕЛЯРНИХ КОСМЕТИЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ. Scientific Works, 83(2). https://doi.org/10.15673/swonaft.v2i83.1521
Розділ
Статьи

Найчастіше прочитані статті того самого автора (ів)