Scientific Works

ISSN-print: 2073-8730
ISSN-online:
ISO: 26324:2012
Архiви

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ ПЛОДУ КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР ПРИ ЙОГО ОБРОБЦІ НА ПЕРФОРОВАНІЙ ПОВЕРХНІ В ПОЛІ ВІДЦЕНТРОВИХ СИЛ

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Володимир Харитонович Кірілов, д-р.техн.наук, професор
https://orcid.org/0000-0003-0741-935X
Микола Іванович Кепін, канд.техн.наук, доцент
https://orcid.org/0000-0002-0136-1882

Анотація

Анотація. Розглянуто задачу математичного моделювання напруженого стану одиночного плоду кісточкової культури (абрикос сорту "Домашній") в стадії технічної стиглості в момент його знаходження в зоні отвору круглої форми при транзитному переміщенні по перфорованій поверхні циліндричної оболонки в полі відцентрових сил. Рушійною силою процесу є обертальний рух лопатевого ротора.


Метою даного завдання є визначення мінімального значення кутової швидкості лопатевого ротора, що забезпечує руйнування покривної тканини і м'якоті плоду для їх відділення від кісточки. Мірою для визначення кутової швидкості є максимальне значення міцності покривної тканини на прокол за допомогою пенетрометра з циліндричним наконечником (індентором) площею поперечного перерізу 1 мм2.


Практичне використання результатів дослідження дозволить застосувати оптимальні режими переробки кісточкової сировини рослинного походження у вихідному (біологічному) стані з метою відокремлення м'якоті від кісточок в умовах відцентрового поля в залежності від міцності покривних тканин.

Ключові слова:
плід, міцність тканин, переробка, , перфорована оболонка, відцентрове поле

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Кірілов, В., & Кепін, М. (2019). МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ ПЛОДУ КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР ПРИ ЙОГО ОБРОБЦІ НА ПЕРФОРОВАНІЙ ПОВЕРХНІ В ПОЛІ ВІДЦЕНТРОВИХ СИЛ. Scientific Works, 83(2). https://doi.org/10.15673/swonaft.v2i83.1524
Розділ
Статьи